Na včerejším jednání Podvýboru pro sport Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice jsme měli mezi pozvanými hosty mj. p. Filipa Neussera (NSA), p. Jiřího Kejvala (ČOV) a p. Petra Fouska (FAČR).
Co se týče nejpopulárnějšího sportu, ozdravný proces českého fotbalu probíhá, pan předseda se stará o konkurenceschopnost a finanční stabilitu asociace, ale hlavním cílem je nepochybně obnova důvěry v český fotbal! Rozhodčí vede p. Radek Příhoda, do budoucna by svěží vítr jeho komise měl mít přesah i do krajů a okresů! Dlouhodobým nenaplněným cílem by měl být národní fotbalový stadion.
Národní sportovní agentura bude rychle rozdělovat dotace na menší sportoviště, to je určitě dobře. Pak už se jednání stáčelo k problémům stran zajištění epidemiologických nařízení olympioniků cestou do Tokia. Ten karneval, o kterém víme ze sdělovacích prostředků, zřejmě nespustili sportovci, bohužel asi jejich doprovod. Překvapením bylo sdělení předsedy ČOV Jiřího Kejvala, že manažer ČOV nemá pravomoc na palubě letadla cokoliv řešit, že to je věcí posádky, resp. kapitána. No, v každém případě právě sportovci – olympionici na to doplatili, jednak nemohli soutěžit, jednak při jejich izolaci neexistovala možnost jejich supportu díky rozpadu podpůrného týmu přímo při izolaci v Tokiu. Do budoucna možná zvažujme víc jejich podporu než jejich zpětné odškodnění, jak navrhl Miloš Vystrčil.