Obec Všeradice se nachází ve Středočeském kraji, asi 11 km jižně od Berouna, v kotlině mezi Brdy a Českým krasem. Žije zde 456 obyvatel, je tam hezky. V centru obce existuje Dvůr Všerad - pivovar, zámeček, kovárna, restaurace, ale i tenisové kurty, minigolf a galerie. K tomu v diskretním pozadí fungující firmy.
No, a ke galerii: umělecká setkání, tzv. "plenéry", se zde konají od r. 2006, malíři, někdy i fotografové a sochaři se sejdou a stráví zde 10 dní, pak svá díla předvedou při prodejních výstavách. Některé obrazy z těchto akcí mimochodem zdobí i interiery Nemocnice Strakonice, a.s.
Letos kurátor Eduard Milka vybral dalších deset umělců, kteří 10 dní pobývali ve Všeradicích, sbírali zde inspiraci a tvořili. Jejich díla si můžeme prohlédnout ještě do 30. srpna a těmi účastníky jsou: Ivana Bachová, Lidia Domagala, Zuzana Kleinerová, Jiří Kožíšek, Zuzana Kubelková, Lenka Sárová Malínská, Eduard Milka, Anna Schumacher, Michał Smółka, Ivo Sokol a Josef Šarman.
Duší Dvůr Všerad je přítel Bohumil Stibal, s ním i s paní hejtmankou Středočeský kraj - oficiální stránka Hejtmanka Petra Pecková jsem se rád setkal při letošní vernisáži.....a ještě tam nejspíš letos zajedeme se strakonickými motorkáři "Moribundus bikers".