Český pohár v běžeckém lyžování pokračoval na Zadově, kde se v sobotu 19. února uskutečnily závody ve sprintu volnou technikou. V dospělých kategoriích zvítězili Tomáš Kalivoda s Barborou Berouškovou. O pohárový úspěch na Šumavě závodily také juniorské a dorostenecké kategorie.

Tomáš Kalivoda si počínal velmi suverénně už od kvalifikace, kterou ovládl s dvouvteřinovým náskokem před Michalem Skowronem. Chuť porážky nepoznal ani ve zbytku závodního programu, když postupně ovládl čtvrtfinále, semifinále i finále.
Junioři absolvovali společný závod s muži – nejlépe si z nich vedl Ondřej Zuna, který obsadil celkovou čtvrtou příčku.
Mezi ženami už v kvalifikaci ukázala své kvality Barbora Beroušková, která ji ovládla s náskokem více než pěti vteřin. V 1. kole ji pak sice dokázala porazit Barbora Havlíčková, v dalších kolech pak už ale Beroušková zvítězila a připsala si tak celkové první místo. Druhé místo patří Ivě Vránové, která byla na Zadově zároveň nejlepší juniorkou. Také třetí pozice patří juniorské závodnici, konkrétně Karolíně Nyklesové.
V kategorii starších dorostenců prožíval den plný vítězství David Pešta, který zvítězil v kvalifikaci i v obou svých rozjížďkách. Podobnou bilanci má Matyáš Pávek, který dojel třikrát druhý. Třetí příčku dokázal vybojovat Václav Vágner.
Závod starších dorostenek začal nejlépe pro Lucii Mračkovou, která vyhrála kvalifikaci. V obou závodních kolech si pak ovšem počínala nejlépe Lucie Tůmová, která slaví celkové prvenství. Druhé místo patří Markétě Štefanové a třetí Lucii Mračkové.
Ani v kategorii mladších dorostenců nebylo o vítězi pochyb – kvalifikaci, 1. kolo i 2. kolo závodu ovládl Lukáš Kulhánek, který si díky tomu připsal jasné vítězství. Druhý skončil Adam Smejkal, třetí místo vybojoval Kryštof Poul.
Kvalifikace mladších dorostenek byla triumfem Lucie Jindřiškové, která pak ale nedokázala na svůj úspěch navázat a obsadila 4. místo. Ve finále ji porazily zlatá Kateřina Dušková, stříbrná Anna Šírová a bronzová Tereza Kolovratová.
Velmi rád jsem přijal pozvání k účasti a předal ceny ze senátních zdrojů. Společný den s duší závodů Sokola Stachy - paní Petrou Frühaufovou Fruhaufova Petra, manželkou trenéra p. Kateřiny Neumannové Kateřina Neumannová, i setkání s maminkou této naší zlaté olympioničky a přítele-kolegy Radka Neumanna paní Zdeňkou bylo moc prima.
Ale hlavně – je moc dobře, že se sportuje, aerobní zátěž běžkařů je určitě zdraví prospěšná. Závody se už mohly rozjet, to je moc prima - běžecké lyžování je po všech stránkách komplexním sportem s významnou českou tradicí.