Tchajwanský ministr zahraničí Joseph Wu ve středu 27. října v Praze ocenil někdejšího českého prezidenta Václava Havla a bývalého a současného předsedu Senátu Jaroslava Kuberu a Miloše Vystrčila za jejich demokratické hodnoty. Českou republiku na mezinárodní konferenci o její spolupráci s Tchaj-wanem zároveň vyzdvihl jako obchodního partnera a zemi, která ostrovní stát podporuje.
Miloš Vystrčil udělil ministrovi zahraničních věcí Taiwanu Josephu Wu 外交部 Ministry of Foreign Affairs, ROC(Taiwan) Stříbrnou medaili předsedy Senátu za aktivní rozvoj spolupráce a partnerství mezi demokraciemi.
Slavnostnímu ceremoniálu předcházelo přijetí v historických saloncích Valdštejnského paláce, kterého se účastnili také místopředseda Senátu Jan Horník - senátor, předseda zahraničně-bezpečnostního výboru Pavel Fischer a senátor Lumír Aschenbrenner.
Návštěvě Josepha Wu na půdě Senátu předcházela návštěva více než šedesátičlenné taiwanské byznysové delegace, která byla vedená předsedou Národní rozvojové rady Ming-Hsin Kungem. V Praze jednali s českými partnery z podnikatelské a vědecké sféry.